Декември винаги идва с една особена, тържествена светлина. Внезапно спиране на колелото, което сами въртим бясно, защото “така е по това време на годината”. Светлините на прожекторите обичайно свързваме и с любимите си музиканти, актьори и водещи на телевизионни предавания.
На 6-ти декември, 1999-та година, започва историята на “Тройка на разсъмване”. Милена, Кирил и Тодор казват:”Добро утро!”, по радио “Витоша”. И се превръщат в най-слушаните хора в ефира на България. Разпознаваеми толкова, колкото и колегите им от малкия екран.
Обичани и до днес. Заради следите на добро, които оставят, специфичното чувство за хумор, смелостта и умението да говорят и по най-плашещите теми с човещина.
Каква е връзката между любовта към призванието и примерите към днешна дата, които виждаме на екран? Защо гледаме интересни телевизионни продукции, но и често сме зрители на абсолютната пошлост?
Кой стои за сценариите, темите, посланията? Как се създават?
Кои предавания изчезват и кои въпреки ролята си на дразнител остават на екран? Защо?
В края на 2005-та година се появява телевизионния проект, наречен “Тройка по никое време”. С водещите от популярното сутрешно шоу. Кой го сваля от екран, заради “неконтролируемо поведение в ефир”?
18 години по-късно, Милена, Кирил и Тодор отново откриват свободно поле за действие и правят подкаст с името на тв предаването им - “Тройка по никое време”.
Последният епизод е посветен на историята зад кулисите - на филмите, любимите сериали, предаванията…
С гост - един “вътрешен човек”.
Историк, сценарист и създател на някои от най-вълнуващите “продукти” в медийната и екранна среда.
За Джаро, “Вина”, “Връзки”, за историята на киното, за промените в създаването на филми и…за “Тройка по никое време” - говори Ваня Николова!