Хотдогът е основна част от много американски забавления, от барбекюта по дворове до бейзболни мачове и други спортни събития, но чудили ли сте се някога как този продукт става популярен, а в следствие и синоним на американска кухня? Щатският подкаст Hungry for History се задълбочава в историята на хотдога и това, че произходът му не е от САЩ (разбира се).
Водещите Ева Лонгория и Майте Гомес-Рехон се заровиха в произхода на хот-дога и наденичките, проследявайки го до римския император Нерон от първи век и дори по-нататък със споменавания на кървавица в Омировата Одисея, която датира около 8 век пр.н.е.
Наденицата си проправя път през Европа до Германия, като германските изселници в Ню Йорк продават сладкиши и кисело зеле от улични колички. В Сейнт Луис през 1860 г., където се продават наденички върху хлебчета, наречени „Горещи до червено". Концепцията за наденица в кифличка била представена на Световния панаир в Чикаго през 1893 г.
Водещите се шегуват с това как на някой му хрумва идеята да напълни свински черва със смляно месо и подправки.
„Звучи ми толкова странно, че някой е казал „Това е добра идея“, което звучи почти като сериен убиец“, каза Лонгория, докато Гомес-Рехон добави: „В същото време има смисъл, говорим за изобретателност."
Дуото също така сподели теории за това как хотдогът е бил въведен в Мексико, от злополучния опит да бъдат докарани на арени за корида в Мексико Сити до американските циркове от 20-ти век в Сонора.