Радио Витоша

webcam

Новини

България продължава битката за бронза на Евроволей 2015

Дата: 18.10.2015 Кубрат Пулев и Благой Иванов - Багата с победи на ринга тази нощ
Image

Волейболистите от националния отбор на България показаха шампионска игра в полуфиналната среща срещу Франция, но за съжаление допуснаха пълен обрат от 2:0, до 2:3 във втората полуфинална среща на европейското първенство, която се игра пред 13 000 зрители в препълнената “Арена Армеец” в София.

Българските момчета изиграха шеметни първи два гейма, а в третия имаха всички шансове да затворят мача с 3:0. Французите обаче измъкнаха гейма с 26:24, изравниха резултата след 25:21 и вкараха двубоя в тайбрек. В него България поведе рано, но в крайна сметка французите стигнаха до успеха след 15:12.

Така възпитаниците на Пламен Константинов не можаха да сломят победителите в Световната лига през 2015 година и днес в 17,30 часа ще спорят за бронзовите медали срещу Италия

В битката за златото на Евроволей 2015 ще излязат фаворитът Франция и изненадата на първенството отборът на Словения.

За още български успехи от тази нощ, съобщава Sportal.bg:

Кубрат Пулев се завърна на професионалния ринг с победа срещу 41-годишния бразилец Джордж Гарсия на гала вечер в гереманския град Карлсруе. След финалния гонг на 8-ия рунд и тримата съдии дадоха победата на българския боксьор. Така Пулев записа 21-а победа на профиринга и загря за предстоящите по-тежки мачове по пътя към нова битка за световната титла, което е основната му цел.

Благой Иванов - Багата защити световната си титла в тежка категория на веригата WSOF, след като нанесе тежка загуба на американеца Дерек Мемен, популярен с прозвището Пещерняка. Двубоят беше част от голяма гала вечер в Машантъкет, Кънектикът. След победата щабът на Багата веднага го покри с българския флаг, което даде начало на ликуването му на ринга, а залата беше огласена от възгласи "Българи, юнаци".