Новини

България отнесе Германия на старта на Евроволей 2015

Дата: 10.10.2015 Категорично 3:0 пред 13 хиляди зрители
Image

България започна с категорична победа участието на Европейското първенство по волейбол, на което страната ни е домакин заедно с Италия. Пред повече от 13 000 зрители в зала „Арена Армеец“ момчетата на Пламен Константинов отнесе Германия с категоричното 3:0 (25:20, 25:17 и 25:20) в мач от група ”А”.

"Лъвовете" взеха аванс в резултата при първата техническа пауза. През част българският отбор рано взе голяма преднина от 10:2 и 16:7. Третият гейм също премина при пълното превъзходство за България.

Крайното 25:20 дойде след първия мачбол за радост на публиката, напълнила столичната зала "Арена Армеец". Най-резултатен в мача беше Владимир Николов с 14 точки. Неговият съотборник Тодор Алексиев добави 11 точки за успеха.

Тази вечер България излиза срещу Чехия. Срещата е от 20:30 часа, отново в ”Арена Армеец”. В другата среща един срещу друг ще бъдат Холандия и Германия.

Снимка: БГНЕС